شرایط و قوانین استفاده

شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات شیپو مارکت
ورود کاربران به وب‏‌سایت شیپو مارکت هنگام استفاده از پروفایل شخصی، و سایر خدمات ارائه شده توسط شیپو مارکت به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط، قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات است.
توجه داشته باشید که ثبت آگهی نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین از سوی کاربر است.

قوانین عمومی
توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های شیپو مارکت منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مربوطه است.
در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها تغییری ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف کاربر
کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت آگهی یا هرگونه استفاده از خدمات شیپو مارکت اقدام کند.
همچنین از آنجا که شیپو مارکت یک وب‌سایت خدمات دریایی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک، کاربرفردی است که به منظور تجارت در حوزه دریایی یا خدمات دریایی اقدام می‌کند.
توجه داشته باشید که این مسئله بسیار مورد اهمیت می باشد زیرا بسیاری از شرکت هایی که این مسئله را رعایت نمی کنند به مشکلاتی مانند از دست دادن مشتری برمی خورند.

تعریف فروشنده
محصولات ارایه شده در وب‌سایت که شامل انواع شناورها و تجهیزات دریایی است، توسط شیپو مارکت منتشر شده اند و تماما مجوز های لازمه را کسب کرده اند.
مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده انتشار دهنده است.

ارتباطات الکترونیکی
هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات شیپو مارکت استفاده می‏‌کنید، درخواست اینترنتی خود را ثبت می‏‌کنید و یا به شیپو مارکت ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که شیپو مارکت به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید کاربر است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.
جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد شیپو مارکت برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید.
همچنین ممکن است شیپو مارکت برای برخی کاربران یا مشتریان خود، سوال نظرسنجی ارسال کند.

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی
شیپو مارکت به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.
شیپو مارکت متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت شیپو مارکت، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.
همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات شیپو مارکت ، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط شیپو مارکت جزئی از دارای های معنوی ما محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار شیپو مارکت است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای ما محفوظ می‏‌دارد.
علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط شیپو مارکت و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار شیپو مارکت است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد.
کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست درخواستها، محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت شیپو مارکت و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای شیپو مارکت محفوظ است.
در صورت استفاده از هر یک از خدمات شیپو مارکت، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است

ثبت، پردازش و انتشار آگهی ها
روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه درخواست ها و آگهی های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. شیپو مارکت به کاربران خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان ثبت درخواست و آگهی را می‌‏دهد.
• کلیه درخواست ها و آگهی های ثبت شده در سایت شیپو مارکت به وسیله ارسال کد درخواست یا آگهی از طریق ایمیل و همچنین ثبت در پروفایل کاربر، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. شیپو مارکت همواره در انتشار درخواستها و آگهی های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. 
• در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت شیپو مارکت، حق بلا اثر نمودن آگهی و درخواست انجام شده توسط کاربر، برای شیپو مارکت محفوظ است.
• کاربران باید هنگام ثبت آگهی مورد نظر خود، فرم آگهی را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، آگهی کاربر قابل پیگیری و انتشار نخواهد بود. بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط کاربر، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، شیپو مارکت جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت آگهی می‌تواند از کاربر، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند. 
 
انتخاب